دانلود گزارش کارورزی لوسمی میلوئیدها دو مزم

دانلود گزارش کارورزی لوسمی میلوئیدها دو مزم

دانلود گزارش کارورزی لوسمي ميلوئيدها دو مزم

"دانلود گزارش کارورزی لوسمی میلوئیدها دو مزم دانلود گزارش کارورزی لوسمي ميلوئيدها دو مزم دانلود گزارش کارورزی لوسمی میلوئیدها دو مزم"

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 77 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.لینک دانلود پایین صفحه  مقدمه : بدخيميهاي خوني از بيماريهاي شايع بوده كه متاسفانه روند روبه افزايشي را خصوصاً در جوانان نشان مي دهد . از آنجايي كه خود اين بيماريها و شيمي درماني آنها تغييراتي را در دهان ايجاد مي كند، دندان پزشك حاذق با بررسي دقيق و معاينه كامل دهان نقش مهمي را در تشخيص اين بيماريها مي تواند داشته باشد . در بسياري از مقالات ذكر شده كه علائم دهاني و تغييرات سر و گردن جزو اولين نشانه هاي بدخيميهاي خوني بوده و با تشخيص به موقع آنها پي به بيماري زمينه اي برده شده است . با توجه به اينكه بسياري از سرطان هاي خون در مرحله اوليه تشخيص به خوبي به درمان جواب مي دهند ، دقت در معاينات خارج و داخل دهاني امري الزامي به نظر مي رسد ....

دانلود گزارش کارورزی لوسمي ميلوئيدها دو مزم

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 77 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

 

 

مقدمه :

بدخيميهاي خوني از بيماريهاي شايع بوده كه متاسفانه روند روبه افزايشي را خصوصاً در جوانان نشان مي دهد . از آنجايي كه خود اين بيماريها و شيمي درماني آنها تغييراتي را در دهان ايجاد مي كند، دندان پزشك حاذق با بررسي دقيق و معاينه كامل دهان نقش مهمي را در تشخيص اين بيماريها مي تواند داشته باشد . در بسياري از مقالات ذكر شده كه علائم دهاني و تغييرات سر و گردن جزو اولين نشانه هاي بدخيميهاي خوني بوده و با تشخيص به موقع آنها پي به بيماري زمينه اي برده شده است .

با توجه به اينكه بسياري از سرطان هاي خون در مرحله اوليه تشخيص به خوبي به درمان جواب مي دهند ، دقت در معاينات خارج و داخل دهاني امري الزامي به نظر مي رسد . پاكت پريودونتال بدون عامل موضعي مشخص ، تورم و خون ريزي خود به خوداز لثه، زخمهاي دهاني ، بزرگ شدن غدد لنفاوي سر و گردن ، شكستگي هاي خود به خود و …. علائمي هستند كه با دقت تمام بايستي بررسي شوند .

اين پايان نامه در ارتباط با بررسي ميزان شيوع علائم دهاني در بيماران مبتلا به سرطانهاي خون تدوين شده است شايد بتواند كمكي به دندان پزشكان در جهت تشخيص و كنترل علائم دهاني اين بيماريها باشد .

 

" لوسمي ميلوئيدحاد و مزمن"

لوسمي هاي ميلوئيد طيف وسيعي از بيماريها هستند كه در آنها ارتشاح سلولهاي بدخيم سيستم خونساز بدن در گردش خون ، مغز استخوان و ديگر بافتهاي بدن ، مشخص مي شوند . در سال 2004 تعداد مورد جديد اين نوع لوسمي در ايالات متحده به حدود 16920 برآورده شده است. اين لوسمي ها در صورت عدم درمان از يك اختلال با رشد آهسته تا يك بيماري كشنده متغير مي باشد .

دو نوع حاد و مزمن براي اين نوع سرطان تشخيص داده شده است ، لوسمي ميلوئيد حاد (Acute myeLoblastic leukemia )( AML ):

بروز سالانه اين نوع لوسمي معادل 6/3 در هر ده هزار نفر است . ابتلاي مردان نسبت به زنان حدود 2/4 به 3 گزارش شده و با بالا رفتن سن شيوع آن افزايش مي يابد در افراد زير 65 سال اين مقدار به 7/1 و در بالاي 65 سال به 2/16 در هر ده هزار نفر مي رسد .(1)

 


عوامل ايجاد كننده :

ارث ، راديوتراپي ، تماس با مواد شيميايي ، بعضي از تماسهاي شغلي و بالاخره داروها در پيدايش AML دخالت دارند . شواهد دال بر اتیولوژي ويروسي اين بيماري مطرح نشده است .

بعضي از سندرمها مانند سندرم داون ، كلاين فيلتر (XXY ) و تريوزومي كروموزوم 13 همراه با افزايش درصد اين بدخيمي مي باشد .

بعضي از بيماريهاي ارثي كه همراه با شستگي شديد كروماتين باشند, آنمي فانكوني, Bloom Syndrom ، تلانژ كتازي آتاكسي و Kostmann Syndrom  نيز با AML مرتبط مي باشد . در بازماندگان انفجارات اتمي در ژاپن درصد اين لوسمي افزايش يافته و 7-5 سال پس از اين واقعه حداكثر شيوع اين ضايعه ديده شد . راديوتراپي به تنهايي خطر AML را اندكي بالا برده ولي تماس با موادAlkylating Agents  همراه باخطربالای AML است . مصرف داروهاي " آلکيل كننده " پس از 6-4 سال به طور متوسط منجر به ايجاد لوسمي شده و ديده شده است كه مبتلايان بطور معمول داراي ناهنجاريهايي در كروموزومهاي 5 و 7 مي باشند . مصرف مهار كننده هاي توپوايزومراز 2 در طي 11 الي سه سال منجر به ايجاد لوسمي شده و در اين گروه ناهنجاريهايي در كروموزوم 11Q23 ديده شده است.(1)

مصرف داروهايي چون كلرا آمفنيكل, فنیل بوتازون و به شكل كمتري ، كلروكين ( Coloroquine ) منجر به نارسايي مغز استخوان و بدنبال آنAML مي شود . طبقه بندي  AML شامل M0 تاM7 بوده ، M0 لوسمي با حداقل تمايز ، M1 لوسمي ميلوبلاستيك بدون بلوغ، M2 لوسمي پروميلوسيتيك هيپرگرانولار ، M4 لوسمي ميلومنوسيتيك، M4MO نوعي از افزايش ائوزينوفيلها در مغز استخوان،M5 لوسمي Monocytic و M6 ارتيرولوكميا(   Diguglielmos Disease) M7 (لوسمي مگاكاريوسيت).

طبقه بندي سازمان بهداشت جهاني ( WHO ) كه این لوسمی را به 4 زير گروه تقسيم مي کند. ( نوع دوم طبقه بندي ) لازم به ذكر است كه طبقه بندي لوسمي ها حاد بر اساس مورفولوژي ، و هر خواص شيميايي سلولي روشهاي سايتوژنتيك و بررسي هاي ملكولي صورت مي گيرد.(1)

طبقه بندي بر اساس مورفولرژي و شيمي سلولي :

بر اساس طبقه بندي WHO وجرد ميلوبلاست بيشتر از 20 درصد يا مساوي 20 درصد در خون يا مغز استخوان حاكي از وجود AML مي باشد كروماتين اين سلولها داراي ظاهر شبكه اي و يا بسيار ظريف بوده و از هستك هاي بسيار درشتي ( 2 تا 5 عدد در هر سلول ) برخوردار است . واكنش Myeloperoxidase مثبت در بيش از یک درصد بلاستها از خصوصيات بارز  AMLو ALL است. تا سال 2000 تشخيص AMLبر پايه وجود ميلوبلاستها ( بيش از 30 درصد ) در مغز استخوان بود.محصولات مرتبط:
 • دانلود تحقیق درباره تاجر و شغل تجارت
 • پاورپوینت درباره عطار نيشابوري
 • دانلود طرح کارآفريني کافي شاپ
 • پاورپوینت درباره میگرن و انواع سردردها
 • دانلود گزارش کاروزی صنایع لاستیک
 • دانلود گزارش کارورزی شركت قند شيروان
 • دانلود گزارش کارورزی لوسمي ميلوئيدها دو مزم
 • دانلود گزارش کارورزی شركت آب و فاضلاب
 • دانلود گزارش کارورزی عمران پروژه خيام 18
 • دانلود گزارش کارورزی مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی بامداد
 • دانلود گزارش کارورزی مجتمع تک واحد داده پردازی تون
 • دانلود تحقیق درباره فيثاغورث
 • دانلود تحقیق درباره زكرياي رازي
 • تحقیق درباره بررسی عملکرد الگوریتم بهینه سازی توده ذرات (PSO )
 • تحقیق درباره ويژوال C#
 • تحقیق درباره وضعیت کشاورزی در ایران
 • تحقیق درباره ورزش و جامعه پذیری
 • تحقیق درباره وحي
 • تحقیق درباره هوش مصنوعي
 • تحقیق درباره هنر و معماري كاشان
 • تحقیق درباره موسيقي
 • تحقیق درباره هندسه تحلیلی